Yanlış Sütyen Seçiminin Kadınlarda Yol Açtığı Sağlık Riskleri...

Kadınların %80 ’i yanlış bedende sütyen takıyor. Bedeni doğru olsa bile büyük olasılıkla size gerçekten zarar verebilen malzemelerden yapılmıştır! Peki, hangi sütyenlerden uzak durmanız gerekir ve hangi türler tamamen güvenlidir?

08 Mart 2019 - 23:25

Kadınların %80 ’i yanlış bedende sütyen takıyor. Bedeni doğru olsa bile büyük olasılıkla size gerçekten zarar verebilen malzemelerden yapılmıştır! Peki, hangi sütyenlerden uzak durmanız gerekir ve hangi türler tamamen güvenlidir?

Zayıf destekli sütyenler,İyi oturmayan sütyenler,%100 sentetik kumaştan yapılmış sütyenler,Yapışkan sütyenler,Plastik sütyenler,İri göğüslü kadınlar için tam destekli sütyenler,Önden kapanan sütyenler,Spor sütyenleri,Çapraz askılı sütyenler,Push-up sütyenler,Küçültücü sütyenler,Askısız sütyenler,Füze sütyenler,Değişebilen sütyenler.

-Göğsünüzü düzgün bir şekilde yukarı kaldırmayan bir sütyeniniz varsa, fazla ağırlık önemli sırt ve boyun ağrılarına neden olur çünkü oradaki kaslar göğüslerinizi bütün gün dik tutabilmeye çalışırken fazla mesai yaparlar.

-Sütyeniniz ister çok büyük olsun ister biraz fazla küçük, bir sürü tatsız sağlık sorunuyla karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

-Sütyenlerinizin ve diğer giysilerinizin çoğu sentetik kumaş kullanan imalatçılardan geliyor olabilir. Ne yazık ki bu insan yapımı tekstillerin birçoğu ciddi sağlık sorunlarına yol açan tehlikeli toksinler içerir.

-Bu yapıştırıcı, uzun süre cildinize temas etmemesi gereken toksin dolgulu kimyasallarla yapılır.

-Plastik malzeme hava almasına izin vermez. Bu da (şimdiye kadar öğrenmişsinizdir) bol bol kızarıklık ve tahriş demektir!

-Büyük göğüsleriniz varsa iyi bir denge desteği, bu işin püf noktasıdır. Yani, kuşkusuz bu durumda kullanmanız gereken tam destekli sütyendir!

-Önden klipsli sütyenler, adından da anlaşıldığı gibi sırt yerine önden açılıp kapanır! Bu özellik, sağlık açısından bir fayda sağlamasa da Klipsi açmak için kollarınızı arkaya kıvırmanız gerekmediği için, takıp çıkarması biraz daha kolaydır.

-Spor sütyenleri aşırı hareket sırasında her şeyi yerinde tutar, bu da gelecekte sarkmalarını önler.

-Çapraz askılı sütyenler, doğru bedende olduğunda, yalnızca çok iyi desteklemekle kalmaz aynı zamanda askıları da şirin bir yüzücü tişörtünün altında mükemmel şekilde saklanır.

-Push-up sütyenlerin kaplarının alt yarısında fazladan dolgu desteği var. Bu dolgular göğüslerinizi güzelce kaldırır ve desteği artırır çünkü vücudunuza yakın bir şekilde sıkıca tutarlar.

-Push-up’ın tam tersi bir etki arıyorsanız bu, göğüslerinizin daha küçük görünmesi demektir. O zaman siz küçültücü bir sütyen arıyorsunuz demektir.

-Askısız sütyenler minimum destek sağladığı düşünüldüğünde, genellikle küçükten orta büyüklüğe kadar göğüsler için daha iyidir.

-Füze sütyenler 40’lar ın ve 50’ler in modeliydi ve göğüslere sivri bir biçim vermek için yapılmıştı.

-Değişebilen sütyenler, tek bir sütyende birden çok tarzı elde etmenizi sağlar. İster halterci atleti ister düz klasik bir tişört veya yüzücü tişörtü giyin, değişebilen sütyenler size askıları değiştirerek istediğiniz tarza dönüştürme fırsatı veriyor.

Bu haber 456 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ölecek miyim yapay zeka
Ölecek miyim yapay zeka
O çağrı Lübnan’ı yeniden karıştırdı
O çağrı Lübnan’ı yeniden karıştırdı