Tuhaf Bilgiler - Ayağınıza Paslı Bir Çivi Batsa Neler Olur?

Ayağınıza paslı bir çivi batsa neler olur? Muhtemelen şimdiye kadar paslı herhangi bir şey yüzünden yaralanırsanız, bunun tetanosa yol açabileceğini duymuşsunuzdur...

21 Mayıs 2019 - 14:09

Tetanos yaygın olarak  toprak, toz ve hayvan dışkılarında bulunan klostridyum tetani olarak bilinen bir bakteridir. Bu ortamların hepsi de paslı şeylerin bulunduğu ideal yerlerdir. Her neyse, bu bakteri vücudunuza yara vasıtasıyla nüfuz ettiğinde, ciddi sorunlara yol açabilir.

İşte bunlar geceleri rastgele insanın aklına gelen ve bazen uyumamızı engelleyen sorulardır. Gelin bu soruların cevaplarına beraber bakalım! Bu arada bugünkü videomuzda, sizin aklınızı en çok kurcalayan soruları atlamışsak, yorumlarda bunları belirtin - Bir dahaki sefere onları da cevaplamaya dikkat ederiz!

- Böbrekleriniz saatte sadece yaklaşık 1 litre suyu işleyebilir. Bir kişi bundan daha fazlasını içerse, bu beyin de dahil olmak üzere, tüm vücutta şişkinliklere neden olabilir!

- Günümüzde sakızların çoğu doğal veya sentetik polimerlerden yapılırlar ve bunların en sık kullanılanlarından biri bütil kauçuğudur. Ancak, sindirim sisteminizdeki kaslar onu hareket ettirir ve sakız normalde bir veya iki gün içinde sisteminizden “atılır”.

- Sürekli uyuklayan tembel kedi dostunuz, küresel ekosistemin gerçekten önemli bir üyesidir! Kediler olmasaydı, dünyamız kemirgenler tarafından hızla istila edilirdi. Fareler ve sıçanlar bir sürü hastalık yayarlar, yerde yuvalayan kuşları siler süpürürler ve muhtemelen tahıl ambarlarını yok ederlerdi.

- Dünya 5 saniye oksijensiz kalsa neler olurdu? Derimizi UV ışınlarından koruyan oksijen yok olacağından, cildimizde hemen güneş yanıkları oluşurdu. Ayrıca, okyanuslar da buharlaşırdı. Çünkü, suyun üçte biri oksijendir.
 
- İnternet olmayan bir gün, finans sektörünü gerçekten derinden sarsardı. Kredi kartları ve çevrimiçi bankacılık dururdu. Bankalar hiçbir veriye erişemez ve yapılan işlemleri doğrulayamazdı.

- Düzenli yıkanmadığı için kafa derisinde iltihaplar oluşurdu ve bu da büyük olasılıkla ciddi kepeklenme sorununa yol açardı. Bu yüzden yeni uğraşınız kokuşmuş leş haldeki kafanızı kaşımak olurdu.

- Dünya iki katı hızla dönmeye başlasaydı ne olurdu? Endonezya ve Güney Amerika'nın kuzeyinin büyük bölümü tamamen sular altında kalacağından, yeryüzü tanınmaz hale gelirdi.
 

- Ay'ın dengeleyici etkisi olmasaydı, gezegenimiz, size daha önce bahsettiğim senaryodan daha da hızlı dönmeye başlardı. iklim sert bir şekilde değişirdi ve aşırı sıcaklara ve kurak mevsimlere yol açardı. Ve tabii ki, yerçekimi ile onları düzenleyecek bir ay bulunmadığından, arasındaki yükselme ve alçalmalarda büyük farklılıklar olurdu.

Kaynak: Youtube
Bu haber 408 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x