Trump gözdağı verdi: Yanlış Yapıyor, Yakın zamanda cevap vereceğim...

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika'nın ABD'ye yasa  dışı göçmen geçişini durdurmak için yeterince çabalamadığını belirterek, "Meksika  yanlış yapıyor, yakın zamanda bir cevap vereceğim." ifadelerini kullandı.

21 Mayıs 2019 - 21:44

Başkan Trump, resmi Twitter hesabından yasa dışı göçmenler ve  Meksika'nın tutumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.Meksika'nın ABD'ye güney sınırından yasa dışı göçmen girişini  durdurmak için neredeyse hiçbir şey yapmadığını belirten Trump, Meksika'nın,  kendisi de dahil diğer ülkelerden insanların ABD'ye göç etme hakkı olduğu ve bu  yasa dışı göçle bağlantılı maliyetten de ABD'li vergi mükelleflerinin sorumlu  olması gerektiği yönünde tutum sergilediğini kaydetti.Trump, Meksika yanlış yapıyor, yakın zamanda bir cevap vereceğim.  ifadeleriyle Meksika'ya gözdağı verdi.Orta Amerika ülkeleri Guatemala, Honduras ve El Salvador'dan ''şiddet  ve yoksulluk'' gibi nedenlerle yola çıkan göçmenler, Meksika sınırından ABD'ye  gelmeye devam ediyor.

Göçmen karşıtı politikaları nedeniyle eleştirilen Trump ise yasa dışı  göç ve uyuşturucu trafiğiyle mücadele için Meksika ile olan sınıra duvar  örülmesi gerektiğini savunuyor.

 

Haber sanal,Haberler,Son dakika,Gündem

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özalp çiftinin ilk single çalışmaları ‘’Eski Günler ‘’ klibi ile Tüm Dijitallerde Yayında !
Özalp çiftinin ilk single çalışmaları ‘’Eski Günler ‘’...
Cemiyet Hayatı Bir Demet Umut Derneği'nin Gecesinde Buluştu...
Cemiyet Hayatı Bir Demet Umut Derneği'nin Gecesinde Buluştu...