TBMM'nin Gündem Maddesi 3600 Ek Gösterge! Ne zaman Çıkacak?

3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? Sorusu emekli ve memurlar tarafından sıklıkla soruluyor. Zira 3600 ek gösterge ile emekli ve memur maaşlarında gözle görülür derecede artış bekleniyor. Düzenleme TBMM’nin ilk gündem maddeleri arasında yer alıyor. Bu nedenle gözler Meclis çalışmalarına çevrilmiş durumda. İşte 3600 ek...

13 Nisan 2019 - 18:31

3600 ek gösterge düzenlemesiyle memur ve emekli maaşlarında önemli anlamda artışa gidilmesi bekleniyor. Konu TBMM’nin de gündem maddeleri arasında yer alıyor. Yaşanan gelişmeler emekli ve memurların gündeminde de geniş yer tutuyor. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak? İşte 3600 ek gösterge ile ilgili detaylar…

 

KRİTİK TARİH 16 NİSAN

 

 

3600 ek gösterge yukarda da belirttiğimiz gibi TBMM’nin gündem maddeleri arasında… Bu nedenle de gözler TBMM çalışmalarının başlayacağı tarihe çevrilmiş durumda. 31 Mart yerel seçimleri nedeniyle TBMM çalışmalarına önce 9 Nisan, ardından da 16’a Nisan’a kadar ara vermişti. Yani TBMM çalışmaları 16 Nisan’da başlayacak. 16 Nisan tarihi itibariyle de gözler  3600 ek gösterge düzenlemesiyle ilgili TBMM’de olacak.

 

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

 

 

Geçtiğimiz 14 Mart’ta Bilkent Şehir Hastanesi açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan’da 3600 ek gösterge ile ilgili şunları söylemişti.

 

 

Hemşirelerimizin de 3600 ek gösterge meselesini söz verdiğimiz şekilde çözeceğimizi ifade etmek istiyorum. Seçimden sonra ele alacağımız konulardan biri de budur" dedi.

 

 

18 Ocak'ta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçtiğimiz günlerde Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) Kavaklıdere Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen toplantıda, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

 

Gündemdeki 3600 ek gösterge konusuna da değinen Selçuk, "3600 ek göstergeyle ilgili çalışmalarımız, Devlet Personel Başkanlığı ve ilgili bakanlıklarımızla birlikte devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın burada verdiği bir söz var, inşallah buradaki çalışmalar tamamlandıkça biz de kamuoyuyla paylaşmaya devam edeceğiz.

 

SON DAKİKA HABERLERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Belediye Başkanı tutuklanmıştı! Kız kardeşinden iki ay sonra acı haber
Belediye Başkanı tutuklanmıştı! Kız kardeşinden iki ay sonra...
Mahalleli esrarengiz 2 kişi için nöbette: 'Uyumaya korkuyoruz'
Mahalleli esrarengiz 2 kişi için nöbette: 'Uyumaya korkuyoruz'