TBMM Başkanı Şentop'tan 10 Kasım mesajı

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81'inci yıl dönümü sebebiyle yayımladığı mesajında İşgalci ve istilacı batılı devletlerin bin yıllık şark planlarını boşa çıkarmak için ömrünü...

09 Kasım 2019 - 16:46

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, mesajında şunları kaydetti:

"Bugün, "Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir" şiarıyla istiklal mücadelemize önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81'inci yıl dönümü.

Bugün, yas tutma ya da yakınma günü değil. Bilakis Meclisimizin ilk başkanını, istiklal mücadelemizin önderini, devletimizin kurucu liderini anlamak, ideallerini anlatmak için fırsat günüdür.

O, necip milletimizin Balkanlar, Kafkaslar, Kuzey Afrika ve Ortadoğu'da geçirdiği bütün safhaları yakından müşahede etmiş bir kurmaydı.

İnançlı, azimli ve kararlı bir kişiliğe sahipti.

Necip milletimizin kültürel genetiğinden gelen hasletlerini bilerek istiklal ve istikbal mücadelemizde en ağır sorumlulukları üstlendi.
 

İşgalci ve istilacı batılı devletlerin bin yıllık şark planlarını boşa çıkarmak için ömrünü devletimize ve milletimize vakfetti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk milletinin şeref ve itibarını yükseltmek için hayatıyla imtihanlara girdi.

Bu haber 56 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x