Stretching egzersizlerinin faydaları...

Çoğumuz iş yerinde masasında oturarak çok fazla zaman geçiriyor. Birçok insanın sırt ağrısı çekmesine şaşırmamak lazım. Ama tam bir antrenman yapmaya zamanız (ya da isteğiz) olmuyor. Fakat yaşımız ilerledikçe, en azından sağlığımız için faydalı bir takım fiziksel aktivitelere olan ihtiyacımızı fark ediyoruz...

27 Mayıs 2019 - 21:44

Stretching egzersizleri vücudu daha esnek yapar, duygusal durumumuzu iyileştirir ve ağrıyı azaltır. Ayrıca, stretching vücuttaki gerilimi azaltmak için de son derece önemlidir! İşte şaşırtıcı bir deneyin sonuçları. Katılımcı stretching egzersizlerini günlük programına ekledi. Bir ay boyunca günde 10 dakika kaslarına germe egzersizleri yaptırdı. Bugün, vücudundaki bazı beklenmeyen değişikliklerden bahsedecek.

-Bir ay boyunca bazı basit stretching egzersizleri yaptıktan sonra, sırtım daha az tutuluyor ve kaslarım daha esnek hale geldi. Artık uzun bir iş günüden sonra bile, hiç ağrı çekmiyorum ve omzumdaki yumrular kayboldu.

-Düzenli olarak stretching egzersizleri yapmaya başladıktan kısa bir süre sonra, uykuya dalmamın daha kısa sürdüğünün farkına vardım. Sabah kalktığımda da kendimi daha tazelenmiş hissediyordum.

-Uykumun kalitesi arttığı için, gün içinde de kendimi daha enerjik hissetmeye başladım. Önceden, uzun iş günümde ve bilhassa öğle yemeğinden sonra uyanık kalmak benim için sahiden zordu.

-Japon bilim insanlarına göre, yetersiz esneklik, yüksek tansiyona neden olan atardamar sertliğiyle de bağlantılıydı. Bu da demek oluyor ki, stretching kötü kolesterol seviyenizi azaltarak, yüksek tansiyonu doğal yoldan düşürür.

-Bir ay stretching antrenmanı yaptıktan sonra, sakarlığımın azaldığını fark ettim. Bilmiyorum, belki de bana öyle geliyor ama yemin ederim, artık bacaklarımda yara bere yok.

-Stretching egzersizlerini yapmak duruşumu iyileştiriyor. Bu da fazla stresi başımdan, boynumdan ve omuz kaslarımdan alıyor. O yüzden ne zaman baş ağrısının yaklaştığını hissetsem, masamda bazı egzersizler yapıyorum ve bu beni ağrıdan koruyor.

-Vücudu farklı pozisyonlara eğmenin iltihabı ve gastriti azaltıp, bağırsaklarınıza giden kan akışını artırır. Günlük hayatıma stretching hareketlerini dahil ettikten sonra, şişkinliğim gitti ve kendimi daha hafif hissediyorum.

-Demek ki, gerilimden kurtulursanız kendinizi daha sakin hissedersiniz. İşte, stretching sayesinde bana tam da bu oldu. Zihnim berrak ve zamanımı da enerjimi de artık beni endişelendiren sinir bozucu düşüncelere harcamıyorum.

Bu haber 283 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x