Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları ne zaman? Atama tarihleri...

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması için arayış hız kesmiyor. Sözleşmeli öğretmenlik mülakatlarına katılacak adaylar, sözlü sınavların ne zaman yapılacağını merak ediyor. Atama tarihlerini de sorgulayan adaylar, MEB'in yayımladığı takvime akın ediyor. İşte Sözleşmeli öğretmenlik hakkında bilinmesi gereken tarihler...

07 Haziran 2019 - 18:53

5 Nisan 2019 Tarihinde sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklanmıştı. Sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edeceği bildirilmişti. Peki 60 ve üzeri puan alan adaylar, sözlü mülakata ne zaman katılacak?

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK SÖZLÜ SINAVLARI NE ZAMAN?

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü mülakat sınavları, 12-30 Haziran 2019 tarihleri arasında yapılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sözleşmeli öğretmenlik sözlü mülakat sınavlarının sonuçları, 4 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.Sözlü sınav sonuçlarına ilişkin itirazlar, 8-10 Temmuz'da alınacak, 16 Temmuz 2019'da sonuçlandırılacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN ATAMALARI NE ZAMAN YAPILACAK?

20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin müracaatlar 2017-2018 KPSS sonuçlarına göre alınacak. Tercihlerin alınması ve atama işlemleri ile ilgili tarihler ise daha sonra Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sayfalarında duyurulacak. 

Bu haber 1400 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TCMB repo ihalesiyle piyasaya yaklaşık 4 milyar lira verdi
TCMB repo ihalesiyle piyasaya yaklaşık 4 milyar lira verdi
SPK Başkanı Taşkesenlioğlu'ndan kitle fonlaması açıklaması
SPK Başkanı Taşkesenlioğlu'ndan kitle fonlaması açıklaması