Son uyarı yapıldı ! Google+ Verilerinizi İnidirin...

Google'ın başlarda büyük umutlar bağladığı; ancak istediği sonucu alamadığı sosyal medya platformu Plus için ölüm fermanı imzalandı. Platformun Ağustos ayında kapatılacağı açıklanmıştı; ancak güvenlik açığının ortaya çıkması ve kullanıcıları tehdit eder hale gelmesiyle bu tarih Nisan ayına çekildi.

04 Şubat 2019 - 19:38

Google Plus'ın kapatılacağı zaten biliniyordu; ancak güvenlik açığının tespit edilmesi Ağustos ayında beklenen kapatılma işlemini daha erken bir tarihe çekilmesini zorunlu kıldı. Nisan ayı içinde Plus'In fişi tamamen çekilecek ve artık kullanıcılar hesaplarına erişim sağlayamayacak. Tespit edilen güvenlik açığının 50 milyonu aşkın kullanıcıyı tehdit eder hale gelmesi 'ın bu kararı almasında baskın rol oynadı.

2 Nisan tarihinde kepenklerini indirmesi beklenen Plus'ın sınırlamaları ise bu tarihin çok öncesinden başlıyor. Örneğin 4 Şubat tarihinden itibaren kişisel hesabınızı kullanarak Plus sayfası oluşturamayacak ya da etkinlik oluşturup arkadaşlarınızla paylaşamayacaksınız.

GOOGLE PLUS İLE GİRİŞ YAPTIĞINIZ TÜM HESAPLARI DEĞİŞTİRİN

Bu nedenle herhangi bir siteye veya uygulamaya giriş yapmak için + hesabınızı kullanıyorsanız, giriş yönteminizi acilen değiştirmeniz gerekiyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Belediye Başkanı tutuklanmıştı! Kız kardeşinden iki ay sonra acı haber
Belediye Başkanı tutuklanmıştı! Kız kardeşinden iki ay sonra...
Mahalleli esrarengiz 2 kişi için nöbette: 'Uyumaya korkuyoruz'
Mahalleli esrarengiz 2 kişi için nöbette: 'Uyumaya korkuyoruz'