Seçim Sonuçları Canlı Anlık 31 Mart 2019 güncel yerel seçim sonuçları...

31 Mart 2019’da seçmenler yerel seçim oylarını kullanmak için seçim sandığına gitti.Seçim Sonuçları Canlı Anlık 31 Mart 2019 güncel yerel seçim sonuçları...

31 Mart 2019 - 17:08 - Güncelleme: 31 Mart 2019 - 18:03

Büyükşehir olan illerde Büyükşehir Belediye Başkanı, Belediye Başkanı, Belediye Meclisi Üyeliği, Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti için oy kullanılacak. Büyükşehir olmayan illerde İl Genel Meclis Üyeliği, Belediye Başkanı, Belediye Meclisi Üyeliği, Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti için köylerde ise İl Genel Meclis Üyeliği, Muhtarlık ve İhtiyar Heyeti için oy kullanıldı.

TARAFSIZ VE OBJEKTİF OLMASI AÇISINDAN FARKLI FARKLI KAYNAKLARDAN SEÇİM SONUÇLARI İÇİN CANLI YAYIN VE TAKİP SAYFASI YER ALMAKTADIR

SEÇİM SONUÇLARI CANLI İZLE 1

Seçimlere, Adalet ve Kalkınma Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Demokrat Parti, Demokratik Sol Parti, Halkların Demokratik Partisi, İYİ Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Türkiye Komünist Partisi ve Vatan Partisi katılıyor.

SEÇİM SONUÇLARI CANLI İZLE 2

İttifak olarak seçime girilen illerde AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı, CHP ve İYİ Parti Millet İttifakı olarak belediye başkan adaylarını duyurdu.

SEÇİM SONUÇLARI CANLI İZLE 3

SEÇİM SONUÇLARI CANLI İZLE 4 FOX TV CANLI SEÇİM

GÜNCELLENİYOR...

Partilerin 2019 yerel seçim oy pusulasındaki yerleri ise şöyle;
1.Saadet Partisi, 2. Bağımsız Türkiye Partisi, 3. Türkiye Komünist Partisi (TKP), 4. Vatan Partisi, 5. Büyük Birlik Partisi, 6. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), 7. Adalet ve Kalkınma Partisi, 8. Demokrat Parti (DP), 9. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 10. İYİ Parti, 11. Halkların Demokratik Partisi (HDP), 12. Demokratik Sol Parti (DSP)

Yüksek Seçim Kurulu’nun Seçim Takvimi'ne göre, propaganda serbestliği 30 Mart 2019 Cumartesi günü saat 18.00'de sona erecek.

SEÇİM SONUÇLARI CANLI İZLE 5

31 Mart 2019 yerel seçimleri sonuçları seçim yasakları kalkar kalkmaz, canlı ve anlık olarak açıklanmaya başlanacak. Ayrıca Türkiye geneli il il ve ilçe ilçe yerel seçim sonuçları sandıkların açılmaya başlamasıyla ysk'nın resmi sitesinden paylaşılacak

Bununla birlikte canlı seçim sonuçları haritası ile, Türkiye yerel seçim sonuçları, YSK yerel seçim sonuçlarıyla eş zamanlı olarak  yayınlanacak.

Anlık olarak seçimin nabzını tutmak isteyen internet kullanıcıları ise son dakika yerel seçim haberlerini takip edebilecekler.

İl ve İlçelere Göre Yerel Seçim Sonuçlarını Nasıl Takip Edebilirim?
İl ve İlçelere göre yerel seçim sonuçlarını Yerel Seçim 2019 web sitesi ana sayfasındaki “seçim haritasından”, “il ve ilçelere göre yerel seçim sonuçları” bölümünden ve il ve ilçelerin kendi sayfalarından takip edebilirsiniz.

Belediye Başkanlığı Anlık Seçim Sonuçlarını Nasıl Takip Edebilirim?
Belediye başkanlığı anlık seçim sonuçlarını, isterseniz Yerel Seçim 2019 ana sayfasında bulunan seçim haritası üzerinden, isterseniz takip etmek istediğiniz ile göre seçim yapabildiğiniz “belediye başkanı aday seçim kartlarından” isterseniz de diğer sonuç tabloları üzerinden takip edebilirsiniz.

DİĞER KAYNAKLAR

FOX TV CANLI İZLE

YSK SEÇİM SAYFASI İÇİN TIKLAYIN! 

YSK Seçim Sonuçları Açıklaması:

Sandık Sonuçları ve Tutanaklar sayfamız Yüksek Seçim Kurulunca kesin seçim sonuçlarının ilan edilerek Resmî Gazete’de yayımlanmasını takiben hizmete açılacaktır.
Sayfa Güncellenecektir..

Bu haber 1101 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 2 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TCMB repo ihalesiyle piyasaya yaklaşık 4 milyar lira verdi
TCMB repo ihalesiyle piyasaya yaklaşık 4 milyar lira verdi
SPK Başkanı Taşkesenlioğlu'ndan kitle fonlaması açıklaması
SPK Başkanı Taşkesenlioğlu'ndan kitle fonlaması açıklaması