Şebnem Bozoklu kimdir? Şebnem Bozoklu detaylı biyografisi...

Şebnem Bozoklu birçok dizi ve filmde yer almıştır. Canım Ailem dizisindeki Meliha karakteri ile büyük bir çıkış yakalayan Bozoklu Ulan İstanbul dizisindeki rolü ile de birçok kesim tarafından sevildi. Peki Şebnem Bozoklu kimdir?

16 Mart 2019 - 16:59

Şebnem Bozoklu 25 Ağustos 1979, İstanbul doğumlu. Baba tarafından Ispartalı; anne tarafından Mısır kökenli Siirtli bir ailenin çocuğudur. 1996'da Kadıköy Kız Lisesi'ni bitirdikten sonra Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden 2000 yılında mezun oldu. 2001 yılında Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyunculuk Bölümü'ne başlayan Bozoklu, 2004'te oradan mezun oldu. 2005-2006 yılları arasında Çisenti Tiyatro'da Sanat Dansı ile Mondi'nin yönetmenliğini yaptı. 2006-2007 yılları arasında TRT'nin Hazır Mısınız? yapımında canlı yayın sunuculuğu yaptı. Aynı yıllar arasında TRT'nin Elma Kurdu yapımında hem solistlik hem de kukla oynatıcılığı yaptı. Bozoklu, Canım Ailem'deki Meliha rolüyle göstermiş olduğu başarıdan ötürü 36. Hürriyet Altın Kelebek'in (2009) En İyi Kadın Komedi Oyuncu ödülüne lâyık görülmüştür. 32. Radyo-Televizyon Gazetecileri Derneği Oskarları (2010) En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı.22 Eylül 2010'da Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı'nda iç mimar Emre İzer ile evlendi. 2016 yılında boşandılar.

YER ALDIĞI DİZİ VE FİLMLERİ

Turkish'i Dondurma (2019)Şahsiyet (2018)Cebimdeki Yabancı (2018)Yok Artık! 2 (2016)Albüm (2016)Çifte Saadet - PerihanYok Artık! (2015) - Yapımcı (ayrıca filmde Asuman rolünü üstlenmiştir.)Niyazi Gül Dört Nala - HediyeÜmmü Sıbyan:Zifir - YapımcıUlan İstanbul - Yaren NevizadeGalip Derviş - Sevin Sezgin (Konuk Oyuncu)Cesur Hemşire - CeydaBizim Yenge - FilizCanım Ailem - Meliha/MeloşDerman, - VildanTiyatro Kılçık Ayşegül Hindistan'daMüjdat Gezen Tiyatrosu, HamletMüjdat Gezen Tiyatrosu, Böylesi Bir AşkEmret KomutanımSelena (Bakıcı Ceylan)Çisenti Sanat, Alaaddin'in Sihirli LambasıÇisenti Sanat, Dikkatli ÇocukVesaire Vesaire Öğleden Sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi Oyuncuları, Sihirli Flüt MüzikaliMüjdat Gezen Oyuncuları, KarmakarışıkMüjdat Gezen Oyuncuları, A. Pantolonun KemeridirMüjdat Gezen Oyuncuları, YalancıBelirsizlik Meselesi Tesadüfi 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika depremler... Denizli'de deprem!
Son dakika depremler... Denizli'de deprem!
AYT sınavı saat kaçta bitecek? YDT sınavı saat kaçta başlayacak kaç dakika sürecek?
AYT sınavı saat kaçta bitecek? YDT sınavı saat kaçta...