Sanal Alemde Beğenilme ve Tıklanma Talebi Fabrikalar Kurdurdu!

Sanal Dünyada ve Sosyal Medya'da her geçen gün artan beğenilme ve tıklanma talebi bu işi fırsata çevirmek isteyenlerin iştahını kabartarak tık fabrikası kurmaya teşvik etti.İşte tık fabrikasından görüntüler...

13 Mart 2019 - 20:24

Sanal Dünyada ve Sosyal Medya'da  her geçen gün artan beğenilme  ve tıklanma talebi bu işi fırsata çevirmek isteyenlerin iştahını kabartarak tık fabrikası kurmaya teşvik etti.İşte tık fabrikasından görüntüler.

SAHTE TIK FABRİKASI ARALARINDA ÜNLÜLERDE VAR

Teknoloji yazarı Jamie Bartlett, sahte beğenilerin nasıl yapıldığını ortaya koyan bir görüntüyü Twitter hesabında paylaştı. Sosyal medyada ‘beğeni’ isteği arttıkça gelen talepleri karşılayan şirketler, belli ücret karşılığında kullanıcı sayısı ve beğeni yollayarak, kullanıcılara hizmet sunuyor. 

Habertürk’de yer alan habere göre, 10 bini aşkın telefonun aynı anda beğeni ve takip yaptığı ‘sahte tık’ fabrikası, takipçi sayınızı saniyeler içinde binli rakamlara çıkarabiliyor. Çin’deki tık fabrikasında da tüm sosyal medya hesapları ücret karşılığında beğeniliyor ya da takip ediliyor. Bununla da kalmayan fabrika, isteğe göre, mobil uygulamaları beğenerek, arama listelerinde üst sıralara çıkarıyor. Tık fabrikasının müşterileri arasında ünlüler de var büyük teknoloji şirketleri de.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ABD'de FETÖ okulu çalışanına öğrencilerden 'uygunsuz fotoğraf' istediği suçlaması
ABD'de FETÖ okulu çalışanına öğrencilerden 'uygunsuz...
Bandırma Vapurununun Kaptanı 19 Mayıs'ın Sembol İsimlerinden İsmail Hakkı Bey
Bandırma Vapurununun Kaptanı 19 Mayıs'ın Sembol İsimlerinden...