POMEM Sınav giriş belgesi internetten nasıl alınır?

Emniyet Müdürlüğü ve Merkez Teşkilatı için ise Polis Akademisi Başkanlığınca yürütülecek olan başvuru süreci, 13 Mayıs 2019 tarihinde başlamıştı. POMEM şahsen başvuru işlemleri bugün sona erecek. Ayrıca 24. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Giriş Sınavına Katılacak Adayların Ön Sağlık Kontrolü ve Fiziki Yeterlilik Sınav Merkezleri ile tarihleri açıklandı. Peki POMEM sınav giriş belgesi nasıl alınır?

17 Mayıs 2019 - 19:12

24. Dönem POMEM Giriş Sınavı kapsamında adaylar şahsen başvuru ve evrak teslimi işlemlerini gerçekleştirecekleri, aday değerlendirme ve seçme sınavına katılacakları başvuru ve sınav merkezlerini T.C. kimlik numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgu yapmak suretiyle öğreneceklerdir.  İlan edilen sınav tarihi ve sınav merkezinde adaylara ön sağlık kontrolü ve fiziki yeterlilik sınavı uygulanacaktır. Bu aşamalardan başarılı olan adayların mülakat sınavı tarihi ve sınav merkezi ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Ayrıca adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir. 

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN?

Şahsen başvuru işlemleri kabul edilen personeller 27-31 Mayıs tarihleri arasında ise sözlü sınava tabi tutulacak. FİZİKİ YETERLİLİK SINAV TALİMATI İÇİN TIKLAYINIZ 

YENİ GÜNCEL SONDAKİKA HABERLER HABERSANAL

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Özalp çiftinin ilk single çalışmaları ‘’Eski Günler ‘’ klibi ile Tüm Dijitallerde Yayında !
Özalp çiftinin ilk single çalışmaları ‘’Eski Günler ‘’...
Cemiyet Hayatı Bir Demet Umut Derneği'nin Gecesinde Buluştu...
Cemiyet Hayatı Bir Demet Umut Derneği'nin Gecesinde Buluştu...