Pakistan nükleer başlık taşıyabilen uzun menzilli füze denedi...

Nükleer silah sahibi ülke, Şahin-2 adlı karadan karaya balistik füze testinin başarıyla sonuçlandığını açıkladı. Konvansiyonel ve nükleer başlık taşıyabilen füzenin menzili 1500 kilometre.

23 Mayıs 2019 - 16:40

Pakistan ordu sözcüsü General Asıf Gafur, Şahin-2  füzesinin deneme atışının başarıyla yapıldığını bildirdi. Konuya ilişkin sosyal medyan açıklama yapan sözcü Gafur, Şahin-2  karadan karaya balistik füze deneme atışımız başarıyla sonuçlandı. Konvansiyonel  ve nükleer başlık taşıyabilen füzenin menzili bin 500 kilometre. Şahin-2,  Pakistan'ın ihtiyacı olan bölgesel istikrar için gerekli caydırıcı güce sahip.  ifadelerini kullandı.Ordudan yapılan açıklamada ise atışın Umman denizindeki hedefini  başarıyla vurduğu, denemenin üst düzey ordu yetkililerince izlendiği ifade  edildi.Pakistan Başbakanı İmran Han'ın da füzeyi üreten ve atışı başarıyla  gerçekleştiren mühendis ve askerleri tebrik ettiği bilgisi de açıklamada yer  aldı.

Pakistan geçen sene ve bu yılın ilk aylarında da uzun ile orta  menzilli füze denemeleri yapmıştı. Yapılan denemelerde Şahin ve Ghauri tipi  füzeler kullanılmıştı.

Haber sanal,Haberler,Son dakika,Gündem

Bu haber 144 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x