OSTİM Teknopark 2023'e kadar 10 milyon dolarlık ihracat hedefliyor

OSTİM Teknopark Genel Müdürü Derya Çağlar, kuruldukları 2018 yılından bugüne kadar 6 ülkeye yaklaşık 500 bin dolarlık ihracat yaptıklarını belirterek, Gelecek yıl 1 milyon dolarlık ve Cumhuriyet'in 100'üncü yılı olan 2023'e kadar ise 10 milyon dolarlık...

30 Kasım 2019 - 14:03

Çağlar, yaptığı açıklamada,  teknoparkın Ankara, Atılım, Başkent, Çankaya, Hacettepe, Ostim Teknik ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji üniversiteleriyle ortaklıkları bulunduğunu söyledi.

OSTİM OSB'de faaliyet gösteren yaklaşık 6 bin 200 işletmeye, üniversite-sanayi iş birliği yoluyla teknolojiye erişim ve geliştirilen teknolojilerin ticarileştirilmesi imkanı sağladıklarını dile getiren Çağlar, yüzde 52 doluluk oranına ulaşan teknoparkta, savunma, yazılım, bilişim, elektronik, makine ve tasarım sektörlerinde faaliyet gösteren 49 firmanın bulunduğunu ifade etti. 

Çağlar, OSTİM Teknopark'taki Teknoloji Üretim Atölyesi'nde, 1600 metrekarelik alanda, KOBİ'ler, girişimci, tasarımcı ve öğrencilerin prototip üretmelerine ve Ar-Ge çalışmalarına olanak tanıdıklarını anlattı.

Teknoparkın OSTİM Teknik Üniversitesi ile aynı kampüste yer alması ve bölge içinde seri üretime imkan sağlamasıyla Türkiye'deki diğer teknoparklardan ayrıldığına dikkati çeken Çağlar, teknoparkta, geliştirilen ürünlerin ticarileştirilmesi için her türlü yapılaşma ve destek mekanizmalarının aktif hale getirildiğini kaydetti. 

Bu haber 86 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x