Ne zaman emekli olurum? SGK emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Emeklilik için gün sayanlar, özellikle de emeklilik için gerekli pirim gününü dolduranlar “Ne zaman emekli olurum?” sorusuna cevap arıyor...

13 Nisan 2019 - 18:31

Sıklıkla sorulan sorunun cevabı ise SGK emekli yaşı hesaplama sayfası üzerinden öğrenilebiliyor. Çalışanlar, sayfada belirtilen bilgileri girmeleri halinde ne zaman emekli olacaklarını öğrenebiliyorlar. İşte, SGK emeklilik sorgulama sayfası...

 

SGK “NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM?” SAYFASI

 

 

SGK’nın emeklilik yaşı hesaplama sayfası üzerinden çalışanlar ne zaman emekli olacaklarını öğrenebiliyorlar. Sayfaya giren çalışanlardan; cinsiyet, doğum tarihi, işe başlama tarihi, SGK pirim ödeme gün sayısı, askerlik gün sayısı, fiili gün sayısı, yurtdışı gün sayısı ve 3600 günü doldurma tarihi bilgilerini doldurmaları istiyor. Bu bilgiler doğru bir şekilde girildiğinde çalışanlar normal koşullarda ne zaman emekli olacaklarını öğrenebiliyorlar.

 

 

SGK EMEKLİLİK YAŞI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

 

 

EMEKLİ TEMMUZ ZAMMI NE KADAR OLACAK?

 

 

SSK ve Bağ- Kur emeklileri için de 2019 yılı ilk 6 ayı için zam oranı yaklaşık yüzde 10,20 oldu. Yapılan zamlar sonrası en düşük memur maaşı 3 bin 468 liraya yükselirken; en düşük emekli maaşı ise 2 bin 379 lira oldu.

 

 

Tüm emekliler temmuzda zam alacak. SSK ve Bağ-Kur emeklileri zam oranını, memur emeklileri de fark alıp almayacağını öğrenmek için bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşecek enflasyonu merakla bekliyor. Ancak enflasyon ne kadar çıkarsa çıksın, memur emeklilerinin en az yüzde 5 zam alacağı kesin.

 

 

MEMURLAR YÜZDE 5 ZAM ALACAK

 

 

Memurlar için yapılan toplu sözleşmede temmuz ayı zam oranı yüzde 5 olarak belirlenmiş, 2019'un ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon yüzde 4'ü aşarsa ayrıca fark verileceği karara bağlanmıştı.

YENİ HABERLERLER İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Belediye Başkanı tutuklanmıştı! Kız kardeşinden iki ay sonra acı haber
Belediye Başkanı tutuklanmıştı! Kız kardeşinden iki ay sonra...
Mahalleli esrarengiz 2 kişi için nöbette: 'Uyumaya korkuyoruz'
Mahalleli esrarengiz 2 kişi için nöbette: 'Uyumaya korkuyoruz'