Kötü Gidişat Bizde İyi Haberler Onlarda! Bilimsel Gelişmeler yaşanırken neden biz gelişmiyoruz?

Kötü Gidişat Bizde İyi Haberler Onlarda! Bilimsel Gelişmeler yaşanırken neden biz gelişmiyoruz?

17 Nisan 2019 - 21:51

Dünyada son zamanlarda bazı önemli gelişmeler meydana geldi. Peki bu gelişmeler neler ve Ülkemiz ne durumda?

Örümcek ağından robot kasları yapılacak Örümcek ağı doğadaki en inanılmaz ve dayanıklı maddelerden biridir. Hafif ve esneyebilen örümcek ağı çelik kadar güçlü ve kurşun geçirmez Kevlar’dan dayanıklıdır. Son dönem araştırmaları örümcek ağındaki başka bir özelliği daha ortaya koydu.

Örümcek ağı neme maruz kaldığında aniden küçülerek bükülüyor. Bu özellik sayesinde geleceğin savaşçıları olan robotların kas sistemi örümcek ağından imal edilecek. Yani geleceğin robotları insanların kas liflerinden daha dayanıklı malzemeyle donatılacak. 

Dünyada son zamanlarda robot teknolojisi gelişirken Ülkemizde robotları osmanlı tokatıyla yeneceğini sananlar var. Bu duruma literatürde Mermiye kafa atmak denir.

Boston Dynamics'in Spot Mini Robotları Kamyon Çekiyor...

bilim ve teknoloji

Maryland Üniversitesi’nden bilim insanları, ısındığında kendini soğutan, soğuduğunda ise kendini ısıtabilen vücut sıcaklığına duyarlı akıllı kumaş üretti. Düşünün spor yaparken ısındınız ve ya terlediniz işte bu kumaş kızılötesi radyasyonu geçirerek ısıyı salıyor ve sizi serinletiyor.  Tam tersi olarak soğuk havalarda ise bu kumaş ısıyı hapsederek sizi ısıtıyor.Yakın zamanda askeri kamuflajlarda da bu malzeme kullanılacak. 

Ülkemiz de bu konuda adım atsa iyi olur. Çünkü daha geçen yıl 2 askerimiz 21. yüzyılın dünyasında donarak şehit olmuştu. Ve mehmetçiğin kullandığı askeri malzemenin kalitesizliği uzun uzun tartışılmıştı. Pire Kadar Güneş Pilleri İle Cep Telefonu Şarj Edildi Giysilere tutturulan pire boyutundaki güneş hücreleri sayesinde cep telefonları ve akıllı saatler gibi mobil cihazlar hareket halindeyken şarj edilebilir.

Nottingham Trent Üniversitesi’nden araştırmacılar, elbiselere dikilebilecek kadar küçük güneş piller geliştirdiler. Hücreler bir reçinenin içine hapsedildiğinde, normal elbiseler gibi yıkanıp, giyilebiliyor. Sadece 3mm’e – 1.5 mm boyutunda olan bu hücreler oldukça küçük. Bu nedenle elbiseyi giyen tarafından hissedilmiyor. Bu yeni giysiler ile elektirik enerjisi bedavadan karşılanmış oluyor.

Ülkemizde ise enerjiye yapılan zamlar arttıkça artırıyor. Yiyecekten içeceğe enerjiden yakıta Her şeye zam gelirken Enflasyon almış başını gidiyor Dünyada Son zamanlarda Bu tür gelişmeler olurken Türkiye'de 

Kuru soğan almak isteyen halk tanzim kuyruğuna girmek zorunda kalıyor.  son açıklanan verilere  göre halkın % 14 ü işsiz...

Bu da her 7 kişiden birinin işsiz olduğu anlamına geliyor.. Tüm bunlara karşılık olarak yetkiler sadece Belediye seçimlerine yoğunlaşmış durumda.

Gündemde istanbul seçimleri Ekrem İmamoğlu'nun Başkanlığına karşı Akp cephesinde Binali Yıldırım'ın ve Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi atağı var. Mhp lideri Devlet Bahçeli'ninde yer yer ilginç söylemleriyle gündem kabardıkça kabarıyor.Oysaki şuan daha önemli konulara yoğunlaşılmalı. 

Daha önemli konular haber yapılıp gündeme taşınmalı. Çağdaşımız olan medeniyetler hızla ilerliyor... Artık gelişmekte olan bir ülke değil maalesef geri kalmış bir ülkeyiz.

BURADAKİ BİLİM VE TEKNOLOJİ HABERLERİNE BAKARAK NE ANLATILMAK İSTENDİĞİNİ DAHA İYİ ANLAYACAKSINIZ

Aşağıdaki video günden güne kötüye giden gidişatımıza dikkat çekmek için ufuk açıcı olabilir.Videoyu izledikten sonra yukarıdaki linkten Dünya'daki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri inceleyerek çağı yakalayamadığımızı hatta tam tersine geriye gittiğimizi karşınıza çıkan haberlerden çok daha iyi anlayacaksınız.

Bu haber 427 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x