Instagram,Whatsapp ve Facebook'a Saldırı mı Yapıldı? Ağları Çöktü!

Akşam saatlerinden beri süregelen Instagram, Facebook ve WhatsApp'taki erişim sorununu konuşuyor. Dünya'da olduğu gibi Türkiye'de de söz konusu uygulamanın milyonlarca kullanıcısı son durumla ilgili araştırma yapıyor. İşte konuyla ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'dan gelen son dakika açıklaması...

14 Mart 2019 - 00:08

Tüm dünyada kısmen yaşanan sorunla ilgili kullanıcılar tepkilerini bir diğer sosyal medya devi Twitter üzerinden dile getiriyor.

FACEBOOK'TA DA SORUN YAŞANIYOR

Kullanıcılar, sosyal medya platformu Facebook'a da erişim sıkıntısı yaşıyor. Facebook'ta kullanıcılar fotoğraf yükleme ve paylaşım sorunuyla karşı karşıya kalıyor.

FACEBOOK’TAN AÇIKLAMA

Mashable’a konuşan bir Facebook sözcüsü, kullanıcıların erişim sıkıntısı yaşadıklarının farkında olduklarını belirterek, “Sorunu en kısa sürede çözebilmek için çalışıyoruz” dedi.

INSTAGRAM ÇÖKTÜ MÜ?

Instagram'a erişim sağlayamayan kullanıcılar meraklı arayışı sürdürüyor. Henüz resmi bi açıklama yapılmasa da kullanıclar artık erişim konusunda sorunlar yaşıyor. Uygulamaya girmeye çalışan kullanıcılar akış yenilenemiyor uyarısıyla karşılaşıyor.

WEBTE DE AYNI SORUN VAR!

Mobilden Instagram'a ulaşmakta zorluk çeken kullanıcılar web yoluyla platforma girdiklerinde de benzer problemle karşı karşıya geliyor. Instagram'daki bu duruma ilişkin resmi açıklama gelir gelmez haberimizin içeriğinde bulabileceksiniz.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞINDAN DA AÇIKLAMA GELDİ

 Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşandığını ve Türkiye'de de kısmen hissedildiğini bildirerek, "Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi @trcert ekiplerimiz siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip etmektedir." ifadesini kullandı.

Sayan, twitter hesabından sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin paylaşımda bulundu.

Facebook, Instagram ve Whatsapp servislerinde global seviyede sorunlar yaşandığını ve bu durumun kısmen Türkiye'de de hissedildiğini belirten Sayan, Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi @trcert ekiplerinin siber olayları ve hizmet sürekliliğini 7/24 takip ettiğini kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bandırma Vapurununun Kaptanı 19 Mayıs'ın Sembol İsimlerinden İsmail Hakkı Bey
Bandırma Vapurununun Kaptanı 19 Mayıs'ın Sembol İsimlerinden...
ABD'de FETÖ okulu çalışanına öğrencilerden 'uygunsuz fotoğraf' istediği suçlaması
ABD'de FETÖ okulu çalışanına öğrencilerden 'uygunsuz...