Grafen'e yatırım dedi, davalık oldu

Çelikten 300 kat daha sağlam olan Grafen madeni, keşfini yapan bilim insanlarına Nobel Fizik Ödülü kazandırdı. Bu madde Türkiye’de ise savcılık soruşturması ve davaya konu oldu. ABD’li iş kadını Avi Moskovitz, Fenerbahçe eski yöneticisi Erol User’e, gr...

12 Kasım 2019 - 13:39

Hakkında açılmış bir dizi dava bulunan iş insanı Erol User (59) en son Bulgar enerji şirketinin, kendisi ile ilgili yaptığı suç duyurusu ile gündeme gelmişti. Bulgar Energiyna şirketinin açtığı davada sona gelinirken, ABD’li bir iş kadının açtığı davada ise kararın çıktığı öğrenildi. İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davaya göre Avi Moskovitz ile Erol User arasında şunlar yaşandı:

YATIRIMCI ÖLDÜ PROJE YARIM KALMASIN!

Erol User, New York’ta danışmanlık şirketi olan Moskovitz’e, grafen teknolojisine yatırım yapacaklarını söyledi. User, başka yatırımcılarının da olduğunu belirterek Moskovitz’i yatırıma ikna etti. Moskovitz ilk önce 575 bin dolar gönderdi. User bir kez daha Moskovitz ile temasa geçti. Bu görüşmede, yatırımcılardan birinin öldüğünü, projeye devam edilebilmesi için ölen kişinin yatırım payının da karşılanması gerektiğini bildirdi. User, Moskovitz’e 9 Aralık 2014’te gönderdiği e-posta mesajında ölen kişinin, önemli bir şirketin ortağı F. T. olduğunu iletti. Kayıtlara göre gerçekten de  F. T. 4 Aralık 2014 günü vefat etti. Ancak, F. T.’nin ortağı olduğu holding, User ile herhangi bir ilgilerinin olmadığını açıkladı. Moskovitz, ölen kişinin payı için de 246 bin dolar gönderdi. Böylece Moskovitz toplam 821 bin doları, User’in kontrolündeki Graphenano Türk Madencilik AŞ’ye göndermiş oldu. User, Moskovitz’e, yatırdığı paranın bir kaç katını günler içinde kazanacağını söyledi.

BAKAN BİZZAT İLGİLENİYOR

Bu haber 71 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x