Google Fotoğraflar uygulaması için manuel yüz etiketleme özelliği

Google'un popüler uygulamalarından biri olan Photos ( Fotoğraflar) yeni bir özellik kazandı. Bu sayede kullanıcılar artık uygulama bünyesinde bulunan fotoğraflardaki kişileri kendileri etiketleyebilecek.

30 Kasım 2019 - 14:03

Fotoğraflar uygulaması, kullanıcıların fotoğraflarını telefon hafızasında tutmak yerine, Bulut üzerinde saklamasını sağlayan kullanışlı bir platform. Kullanıcılar, özellikle düşük depolama hafızasına sahip telefonlarında yer açmak için bu uygulamaya sıkça başvuruyor. Bu nedenle Fotoğraflar'da kullanıcılar hayli fazla zaman geçiriyor ve arşivdeki fotoğraflarına sıkça bakıyor. Teknoloji devi ise, kullanıcıların işini kolaylaştırmak adına sürpriz bir özelliği devreye soktu. 

Artık Fotoğraflar kullanıcıları, fotoğraflarda otomatik olarak tanınmayan insanların yüzlerini kendileri etiketleyebiliyorlar. Ancak bu özelliğin sıkıntı yarattığı bir durum da var elbette. ’ın yüz algılama algoritması fotoğrafta bir yüz bulamazsa bu özelliği kullanamıyorsunuz. Yani sistem hâlâ ’ın algoritmasına bağlı olarak çalışıyor.

 

Bu haber 75 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x