Geleceğe Nefes Seferberliği çifte dünya rekoruna hazır

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Geleceğe Nefes Seferberliği kapsamında 11 Kasım 2019’da 81 ilde 3 saatte dikilecek 11 milyon fidan Türkiye’yi Guinness Rekorlar Kitabı’nda çifte rekora taşıyacak.

10 Kasım 2019 - 11:49

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan Geleceğe Nefes Seferberliği, iki Guinness Dünya Rekoru ile taçlanacak. 11 Kasım’da saat 11:11’de 3 saat içinde 81 ilde 2023 noktada 11 milyon fidan dikilirken, halen Endonezya’nın 232.647 fidanla sahip olduğu ‘1 saat içinde en fazla fidan dikme’ rekoru, Çorum’da 1 saatte bu sayıdan daha fazla yapılacak dikim ile Türkiye adına tescil ettirilecek.

Geleceğe Nefes Seferberliği ile Türkiye adına tescil ettirilecek diğer Guinness Dünya Rekoru ise, ‘Dünyanın en büyük online fidan diken insan fotoğrafı albümü’ olacak. Bu rekor için, 11 Kasım’da fidan dikenlerin fidan dikim süresi 3 saat içinde ve sonrasında çektikleri fidan diken insan fotoğraflarını www.gelecegenefesalbum.com sitesine girerek yüklemesi gerekiyor. Vatandaşlarımızın, çekecekleri fotoğrafların Guinness tarafından onaylanabilmesi için gereken teknik koşullar, www.gelecegenefesalbum.com sitesinde bulunuyor.

PAKDEMİRLİ: HALKIMIZI REKORA ORTAK EDİYORUZ

Bu haber 64 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x