FIBA’nın (.basketball) alan adının kullanımı artıyor

Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) tarafından Haziran 2017'de küresel basketbol topluluğunu birbirine bağlayacak dijital kimlik olarak kurulan .basketball alan adı, bugüne kadar önde gelen FIBA üyesi Ulusal Federasyonlar, milli takımlar ve üst d...

09 Şubat 2019 - 17:36

FIBA üyesi 213 Ulusal Federasyon ve ilgili üyelere 2017 yazında ilk kez sunulduğunda alan adını kullanmaya başlayan tüm paydaşlar, ilk senenin ardından alan adının kullanımını yenileyerek bu projeye karşı duydukları memnuniyeti gösterdi.

Projenin çok popüler olduğu FIBA Asya bölgesinde 35 ulusal federasyon resmi internet sitesinin alan adını .basketball’a değiştirme sürecinde.

Alan adını .basketball yapan son uygulayıcılar arasında olan paydaşlar şu şekilde;

* Ulusal Federasyonlar: Arjantin (basketball); Demokratik Kongo Cumhuriyeti (leopards.basketball); Irak (iraq.basketball); Filipinler (pilipinas.basketball); İsveç (sweden.basketball); Birleşik Arap Cumhuriyeti (uae.basketball). 

* Kulüpler:AS Monaco (basketball); Bamberg (bamberg.basketball); Kataja (kataja.basketball); Leicester (leicester.basketball); Nizhny Novgorod (NN.basketball); The Southern Huskies (SouthernHuskies.basketball).

* Tekerlekli Sandalye Milli Takımı: Australia (basketball).

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ailesi ve yakınlarından cenazede pankartlı tepki!
Ailesi ve yakınlarından cenazede pankartlı tepki!
Çatışmada yaralanan terörist Zap Suyu'na atladı
Çatışmada yaralanan terörist Zap Suyu'na atladı