E-kelepçeli saldırgan

Londra’da iki kişiyi öldüren saldırganın, bir bombalı saldırı planladıktan sonra hapse girip erken salınan Usman Khan isimli terörist olduğu ortaya çıktı. Saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi ancak iddia yetkili kurumlar tarafından henüz doğrulanmadı.

01 Aralık 2019 - 14:44

İNGİLTERE’nin başkenti Londra’da önceki gün 2 kişinin öldüğü bıçaklı saldırıyı terör örgütü DEAŞ üstlendi ancak iddia yetkili kurumlar tarafından henüz onaylanmadı. Öte yandan failin başkentte bombalı saldırı planladığı için 2012’de hapse atılan Pakistan kökenli İngiliz vatandaşı Usman Khan (28) olduğu açıklandı.

Şubat 2012’de Londra Menkul Kıymetler Borsası’na yönelik saldırı planındaki rolü nedeniyle 6 yıl boyunca hapis yatan Khan’ın, Aralık 2018’de elektronik kelepçe takılarak şartlı tahliye edildiği ortaya çıktı.

Londra Polis Teşkilatı Müdür Yardımcısı Neil Basu, saldırının Fishmongers Hall adlı binada yapılan mahkûmların rehabilitasyonuna ilişkin bir konferans sırasında başladığı, daha sonra Londra Köprüsü’nde devam ettiği ve saldırganın burada vurularak öldürüldüğünü söyledi.

NİYE TAHLİYE EDİLDİ

Bu haber 61 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x