Donald Trump'tan dikkat çeken 'Yeni Zelanda' açıklaması! O kelimeyi kullanmadı...

Saldırı için 'Berbat bir şey' değerlendirmesinde bulunan ABD Başkanı Donald Trump'ın 'terör' kelimesini kullanmaması dikkati çekti.

16 Mart 2019 - 10:51

ABD Başkanı Donald Trump, Yeni Zelanda'nın  Christchurch kentindeki iki camiye düzenlenen terör saldırısına ilişkin, Berbat  bir şey değerlendirmesinde bulundu. Trump, Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin  sorusu üzerine Yeni Zelanda'daki terör saldırısına ilişkin değerlendirme yaptı.Saldırının beyaz ırkçılık söyleminin artışıyla ilgisinin olup  olmadığıyla alakalı soruya Trump, Bence hayır, çok ciddi sorunları olan küçük  bir grup olduğunu düşünüyorum. Eğer Yeni Zelanda'da olanlara bakarsanız,  muhtemelen durum budur. Konu hakkında henüz çok şey bilmiyorum. yanıtını verdi.Saldırıyı düzenleyenlerin yazdığı manifestoyu görmediğini dile getiren  Trump, Berbat bir hareket demekle yetindi.Trump'ın saldırıyı Berbat, berbat bir şey sözleriyle tanımlarken   terör kelimesini kullanmaması dikkati çekti.Saldırıyla ilgili ilk açıklamasında Trump, Müslüman kelimesini  kullanmamış, taziyede bulunmuştu.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde cuma namazı esnasında on dakika  arayla iki camiye düzenlenen silahlı saldırıda 49 kişi yaşamını yitirdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milli Takım'ın '2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri' aday kadrosu açıklandı!
Milli Takım'ın '2020 UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'...
SpaceX Starlink projesi için internet uydularını uzaya fırlattı
SpaceX Starlink projesi için internet uydularını uzaya fırlattı