Bu Hafta sonu hava durumu nasıl olacak?15.03.19

Meteoroloji'den yapılan son dakika hava durumu açıklamasına göre Marmara Bölgesi'nde bugün havanın parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor. Hava durumuna ilişkin yapılan yağış uyarısına göre Marmara'nın güneyi ve doğusu ile Ege, Akdeniz, İç Anadolu (Kayseri hariç), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı olacağı tahmin ediliyor. İşte il il hava durumu raporu...

15 Mart 2019 - 12:56

Hava durumuna ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasında Marmara'nın büyük bölümünde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken Marmara'nın güneyi ve doğusu ile Ege, Akdeniz, İç Anadolu (Kayseri hariç), Batı  ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı olacağı tahmin  ediliyor. 

Hafta sonunda hava sıcaklıklarında artış yaşanması beklenirken Batı Karadeniz, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu Anadolu Bölgesinde yarın yağışların devam etmesi bekleniyor. Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan bazı illerde ise kar yağışının sürmesi bekleniyor. Pazar gününden itibaren ise güneşin yüzünü göstermesi ile birlikte Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesi'nde sıcaklıkların 18-19 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor.Marmara'da hava durumuSıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenen bölgede, parçalı ve çok bulutlu hava bekleniyorHava sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında  seyretmesi beklenen Marmara Bölgesi'ne, parçalı ve çok bulutlu hava hakim olacak. Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünün internet sitesinde yer alan bilgiye  göre, bölgede rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden orta kuvvette esecek.Bölge genelinde hava sıcaklıkları, mevsim normalleri civarında  seyredecek.Parçalı, çok bulutlu hava beklenen bölgenin doğusu ile Tekirdağ  çevrelerinde sağanak ile yer yer pus ve sis öngörülüyor.Meteorolojiden yağış uyarısıTürkiye genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu,  Marmara'nın güneyi ve doğusu ile Ege, Akdeniz, İç Anadolu (Kayseri hariç), Batı  ve Orta Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin yağışlı olacağı tahmin  ediliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Ege ve  Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yer yer gök gürültülü sağanak, Doğu  Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer kar şeklinde  olması beklenen yağışların, yarın sabah saatlerinden itibaren İzmir, Aydın,  Muğla, Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri ile Antalya'nın doğu ilçelerinde  kuvvetli olacağı öngörülüyor.Marmara'nın batısı, İç Anadolu'nun güneyi ve doğusu, Doğu Karadeniz'in  iç kesimleri ile Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece ve sabah saatlerinde yer yer pus  ve sis bekleniyor.Hava sıcaklığının doğu kesimlerde 2-4 derece azalacağı, batı  kesimlerde 2-4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı  tahmin ediliyor.

Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, gece saatlerine kadar Doğu  Anadolu'nun güneydoğusunda kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta  kuvvette, İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu  Anadolu'nun batı ve güneydoğusunda kuvvetli eseceği öngörülüyor.     

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zirveye Yürüyüş Şarkıları ‘’MODA’’ grubundan !
Zirveye Yürüyüş Şarkıları ‘’MODA’’ grubundan !
Özalp çiftinin ilk single çalışmaları ‘’Eski Günler ‘’ klibi ile Tüm Dijitallerde Yayında !
Özalp çiftinin ilk single çalışmaları ‘’Eski Günler ‘’...