Bayram tatili kaç gün olacak? 2019 Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman?

Ramazan ve Kurban Bayramı için geri sayım sürüyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Ramazan ve Kurban Bayramları yapılan akraba ziyaretleri beraberinde yapılan ikram ve paylaşımlar ile birlik ve beraberliğin önemini bir kat daha anlamımıza yardımcı oluyor. Bayramlar insanları birleştirici özelliği ile de ayrı bir önem taşıyor. Peki Ramazan-Kurban Bayramı ne zaman?

14 Mart 2019 - 14:36

Ramazan ve Kurban Bayramı tarihleri müslümanlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. İslam aleminde çok özel bir yere sahip olan Ramazan ve Kurban Bayramlarında yapılan dost ve akraba ziyaretleri ile birlik beraberlik duyguları artıyor. Kurban Bayramı'nda kesilen kurbanların etleri yoksul ve fakir insanlara ulaştırılıyor. Peki 2019 yılı içerisinde Ramazan ve Kurban Bayramı hangi tarihlerde idrak edilecek?

RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan ayı bu yıl 6 Mayıs'ta başlayıp 3 Haziran akşamı sona erecek. Ramazan Bayramının ilk günü 4 Haziran Salı günü idrak edilecek. Üç gün sürecek olan Ramazan Bayramı'nda vatandaşlar 9 gün sürecek olan tatilin tadını çıkaracak.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı 11 Ağustos Pazar günü başlayıp 14 Ağustos Çarşamba günü sona erecek. Perşembe ve Cuma günleri iş yerinden izin alabilen vatandaşlar Kurban Bayramı'nda da 9 gün tatil yapabilecek.

RAMAZAN BAYRAMI’NDA 9 GÜN TATİL OLUR MU?

Diyanet İşleri Başkanlığı yapılan açıklamaya göre bu sene Ramazan Bayramı 4 Haziran 2019 salı günü başlıyor.

Yani 03 Haziran pazartesi günü arefe 04 Haziran salı günü ramazan bayramı ikinci günü, 05 Haziran çarşamba günü ramazan bayramı ikinci günü, 06 Haziran perşembe günü ramazan bayramı üçüncü günü olacak.

Geçtiğimiz senelere bakacak olursak 2019 Ramazan Bayramının 9 gün tatil olması bekleniyor. İlerleyen günlerde bakanlar kurulu tarafından yapılan açıklamayla birlikte konu netlik kazanacak. Böylelikle 4 haziran - 13 haziran arası resmi tatil olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zirveye Yürüyüş Şarkıları ‘’MODA’’ grubundan !
Zirveye Yürüyüş Şarkıları ‘’MODA’’ grubundan !
Özalp çiftinin ilk single çalışmaları ‘’Eski Günler ‘’ klibi ile Tüm Dijitallerde Yayında !
Özalp çiftinin ilk single çalışmaları ‘’Eski Günler ‘’...