Bakan'dan Son dakika Açıklaması! WhatsApp, Facebook ve Instagram Neden Çöktü?

Bakan'dan Son dakika Açıklaması! WhatsApp, Facebook ve Instagram Neden Çöktü?

14 Nisan 2019 - 17:43

WhatsApp 14 Nisan 2019 saat 13:30'dan itibaren dünya genelinde çöktü. Aynı şekilde onunla beraber Instagram ve Facebook'ta da çeşitli sorunlar yaşanıyor. WhatsApp mesajlar iletilmiyorsa, mesajlar gitmiyorsa şu an için bu dünya genelinde yaşanan bir sorundan kaynaklıdır. Endişe etmenize gerek yok, bekleyin. Kısa süre içerisinde sorun düzelecektir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, WhatsApp, Facebook ve Instagram sosyal medya servislerinde dünya genelinde erişim yaşandığını söyledi. Sayan, "Sorun Türkiye'deki kullanıcıları da etkiledi. Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun yok." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, WhatsApp, Facebook ve Instagram sosyal medya servislerinde dünya genelinde yaşanan erişim sorunu yaşandığını belirterek, "Sorun Türkiye'deki kullanıcıları da etkiledi. Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor." dedi. Bu arada erişim sorunu yaklaşık iki saatin ardından düzeldi.

BAKAN AÇIKLAMA YAPTI

Sayan, sosyal medya platformları WhatsApp, Facebook ve Instagram'da yaşanan erişim sorununa ilişkin değerlendirmede bulundu.

"DÜNYA GENELİNDE ERİŞİM SORUNU YAŞANDI"

Söz konusu platformlarda dünya genelinde erişim sorunu olduğunu ve bu sorunun Türkiye'deki kullanıcıları da etkilediğini vurgulayan Sayan, "Operatörlerimizden kaynaklı bir sorun bulunmuyor. Bu aksaklıklar yerli yazılımların kullanımının ne denli önemli olduğunun en büyük göstergesi." diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika depremler... Denizli'de deprem!
Son dakika depremler... Denizli'de deprem!
AYT sınavı saat kaçta bitecek? YDT sınavı saat kaçta başlayacak kaç dakika sürecek?
AYT sınavı saat kaçta bitecek? YDT sınavı saat kaçta...