Anadolu Üniversitesi 2019 AÖF sınav soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

Anadolu Üniversitesi AÖF sınavları bugün oturumlar halinde gerçekleştirildi. Kurumun düzenlediği sınava katılan adaylar AÖF sorularının ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını araştırmayı sürdürüyor. İşte 2019 Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi vize soruları ve cevapları ile ilgili bilinmesi...

14 Nisan 2019 - 23:56

Açıköğretim Fakültesi sınavları bugün gerçekleştirildi. Oturumlar halinde düzenlenen sınavların ardından soruların ve cevapların ne zaman yayınlanacağı merak konusu oldu. Peki, AÖF final sınavları ne zaman yapılacak, sınavlarda uyulması gereken kurallar neler ve vize soruları hangi tarihte yayınlanacak?

 

SORU VE CEVAPLAR NE ZAMAN YAYINLANACAK?

 

 

Daha önceki sınavlar baz alındığında soru ve cevapların bir iki hafta içerisinde erişime açılması bekleniyor. AÖF öğrencileri, https://ekampus.anadolu.edu.tr/ adresi üzerinden sorular ve cevap anahtarına erişim sağlayabiliyor. Sınav sonuçları öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır. Sınav sonuçlarına, ilan edilme tarihinden itibaren 3 (üç) işgünü içinde itiraz edilebilir. Bu süre geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

 

 

AÖF SINAV SÜRESİ

 

 

Türkiye genelinde yapılan AÖF sınavlarının ilk oturumu 9.30, ikinci oturumu ise 14.00'da gerçekleştirildi. Cumartesi iki pazar iki olmak üzere toplam 4 oturumda gerçekleştirilen sınavlarda adaylara her ders için 20 soru soruldu ve cevaplamaları için 30'ar dakika sınav süresi verildi. Sabah oturumu: 09.30 – 11.30 / İkinci oturum: 14.00 – 16.00

 

 

AÖF FİNAL SINAVI NE ZAMAN?

 

 

Vize sınavının ardından dönem sonu yani final sınavı için hazırlıklar başlayacak. Anadolu Üniversitesi 2019 bahar dönemi final sınav takvimini açıkladı. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından yayınlanan takvime göre, 2019 AÖF bahar dönemi final sınav 25-26 Mayıs 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

 

 

AÖF SINAV GİRİŞ BELGELERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

 

 

GEÇME NOTU KAÇ?

 

 

Anadolu Üniversitesi AÖF vize ve final sınavları sonucu, alınan notun en az 100 üzerinden 35 olması, dersi başarılı olarak geçmenizi sağlıyor. Bunun haricinde, 84 ve 100 arası not alan öğrenciler , 77-83 arası not alan öğrenciler AB, 71 ve 76 arası not alan öğrenciler BA, 66 ve 70 arası not alan öğrenciler BB, 61 ve 65 arası not alan öğrenciler BC, 56 ve 60 arası not alan öğrenciler CB, 50 ve 55 arası not alan öğrenciler ise CC harfiyle derslerinden geçiyor. Koşullu olarak geçme notları ise 46 ve 49 arası CD, 40 ve 45 arası notlar DC, 33 ve 39 arası notlar ise DD olarak harflendiriliyor.

 

 

SINAVDA UYULMASI GEREKEN BAZI KURALLAR

 

 


  • Sınavın ilk 30 dakikası ve son 5 dakikası içinde, sınavınızı tamamlasanız bile salondan çıkamazsınız. Herhangi bir nedenle salondan çıktığınız takdirde, sınava devam etmenize izin verilmez.

  • Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunamaz.

  • Kâğıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneler ile sınava girmek kesinlikle yasaktır.

  • Sınav süresince görevlilerle konuşmak, görevlilere soru sormak yasaktır. Aynı şekilde görevlilerin de öğrencilerle yakından ve alçak sesle konuşmaları yasaktır. Gerekli durumlarda görevliler yerinizi değiştirebilir.

  • Size verilen cevap kâğıdının üzerindeki TCKN, ad, soyadı, bilgilerini kontrol ediniz, üzerindeki ilgili alanları doldurarak imzalayınız. Bu bilgiler size ait değilse, görevlileri uyararak size ait cevap kâğıdını isteyiniz. Başka öğrenciye ait cevap kâğıdı kullanan öğrencilerin o oturumdaki sınavları geçersiz sayılır.


  •  

 

GÜNDEM HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son dakika depremler... Denizli'de deprem!
Son dakika depremler... Denizli'de deprem!
AYT sınavı saat kaçta bitecek? YDT sınavı saat kaçta başlayacak kaç dakika sürecek?
AYT sınavı saat kaçta bitecek? YDT sınavı saat kaçta...