Oktar soruşturmasında adı geçen rektör görevden alındı haberine tekzip

31.08.2018 tarihinde sitemizde yayınlanan 'Oktar soruşturmasında adı geçen rektör görevden alındı' başlıklı habere tekzip metni gönderildi.

06 Eylül 2018 - 15:07

Sitemizde 31 Ağustos 2018 tarihinde İHA kaynak gösterilerek yayınlanan 'Oktar soruşturmasında adı geçen rektör görevden alındı!' başlıklı habere tekzip metni gönderildi.

Tekzip metni şöyle;

"İnternet sitenizde 31 Ağustos 2018 günü yayınlanan http://www.haber7.com/guncel/haber/2701735-oktar-sorusturmasinda-adi-gecen-rektor-gorevden-alindi bağlantısı ile ulaşılabilecek yazıda hukuka aykırı, gazetecilik meslek etiğine uymayan, müvekkilimizin kişilik haklarına ağır saldırı içeren ve gerçeği yansıtmayan ifadelere yer verilmiştir. Bu nedenle internet sitenizde yer alan, gerçekle ilişkisi olmayan mesnetsiz iddialar içeren yazının derhal yayından kaldırılarak ekte sunulan düzeltme ve cevap metninin; Anayasa’nın 32. maddesi, Türkiye Gazetecileri Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’nin “Gazeteci, yayınlanmış her yanlışı en kısa sürede düzeltmekle yükümlüdür. Gazeteci cevap hakkına saygılı olmalıdır.” hükmü, Basın Meslek İlkeleri’nden, “Basın organları, yanlış yayınlardan kaynaklanan cevap ve tekzip hakkına saygı duyarlar.” ilkesi doğrultusunda 5651 sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanun’un “Yayından Çıkarılması ve Cevap Hakkı” başlıklı 9. maddesi uyarınca sitenizde bir hafta süre ile yayınlanmasını, aksi halde yasal yollara başvuracağımızı ihtaren bildiririz. Saygılarımızla."

 

 

Bu haber 87 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İNANILMAZ AMA BU VİDEODAKİ GÖRÜNTÜLER GERÇEKTEN YAŞANDI