Kulisleri Sallayan İddia: İşte CHP'de İmzalarını Geri Çeken Delegeler

CHP’de yeterli imza ve kurultay tartışmaları sürerken imza verdikten sonra imzalarını geri çeken delegelerin kim olduğunun ortaya çıktığı iddia edildi..

08 Ağustos 2018 - 06:02

Kurultay ve yeterli imza tartışmaları sürerken en çok merak edilen sorulardan biri de imza verdikten sonra geri çeken delegeler kimler olduğuydu. SuperHaber'in haberine göre aralarında Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve Uşak Milletvekili Özkan Yalım'ın da aralarında bulunduğu 31 isim ortaya çıktı.

İşte imzalarını geri çeken o 31 isim:

NE OLMUŞTU?

CHP Genel Merkezi muhaliflerce kurultay delegesi salt çoğunluk sayısı 622'ye ulaşılamadığını ve noter onaylı geçerli 569 imza bulunduğunu açıklamıştı. Bu karara karşılık İnce ekibi, "Atatürk'ün partisini AK Parti yargısında tartıştırmayacağız" açıklaması nedeniyle şimdi Kılıçdaroğlu'nu olağanüstü kurultay düzenlemeye ikna etmek üzere arayış içerisine girmişti. Gözler CHP'de 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Genel Seçimler sonuçları itibariyle artan parti yönetimi değişikliği taleplerine yerel seçimler öncesinde yanıt verilip verilmeyeceğine çevrilmişti.

Özkan Yalım,Cumhuriyet Halk Partisi

Bu haber 95 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İNANILMAZ AMA BU VİDEODAKİ GÖRÜNTÜLER GERÇEKTEN YAŞANDI