Duyarlı Vatandaşlarımızı Kan Bağışı Kampanyamıza Bekliyoruz" - Zonguldak Haberleri

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğünce, yaz mevsiminde azalan kan bağışı sayısının artırılması adına Türk Kızılay kan bağışı çadırı kuruldu..

01 Eylül 2018 - 19:06

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğünce, yaz mevsiminde azalan kan bağışı sayısının artırılması adına Türk Kızılay kan bağışı çadırı kuruldu.

Zonguldak Kızılay Kan Merkezi doktoru Kubilay Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, hasta ve kan bekleyen vatandaşlar için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyledi.

Zonguldak Valiliği karşısında Kızılay çadırı açtıklarını anlatan Demir, "Hiç unutulmamalıdır ki kan yapılamayan tek ilaçtır ve bunun yapılabilir kaynağı yoktur. Sağlığı yerinde olan tüm duyarlı vatandaşlarımızı 3-4 ayda bir kan bağışı yapmaya davet ediyoruz. Düzenli kan bağışlarımızla hasta yatağında yatan vatandaşlarımızın dertlerine derman olabiliriz. Kan sürekli değil acil bir ihtiyaçtır. Özellikle yaz aylarında tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de kan bağış oranları düştü. Bu nedenle duyarlı vatandaşlarımızı kan bağışı kampanyamıza bekliyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..