Dünyaevine Giren AK Parti Milletvekili Ali İhsan Arslan Kimdir? - Ankara Haberleri

AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, Başkan Recep Tayyip Erdoğan şahitliğinde Kübra Saruhan ile dünyaevine girdi. Ali İhsan Arslan kimdir.

01 Eylül 2018 - 11:06

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'nın nikah şahidi olduğu AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan ve iş adamı Ali Zeki Saruhan'nın kızı Kübra Saruhan'nın düğünü, Cuma günü Çırağan Sarayı'nda yapıldı. Düğüne, çiftin yakınlarının yanı sıra siyaset, sanat ve iş dünyasından isimler de katıldı.

MÜCAHİT ARSLAN KİMDİR?

AK Parti Ankara Milletvekili Ali İhsan Arslan, 1969 yılında Ankara'da doğdu. Babası M. İhsan, annesi ise Halise'dir. Daha çok "Mücahit" ismiyle tanınan Arslan, ilköğrenimini Demetevler Oğuzlar İlkokulu'nda, ortaokulu Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi'nde, liseyi eğitimini de Yenimahalle Mustafa Kemal Lisesi'nde tamamladı.

AK PARTİ'NİN KURUCULARI ARASINDA YER ALDI

Arslan, 1992 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo- Televizyon Bölümü'nden mezun oldu. İş hayatında çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren şirketlerde yönetim kurulu üyeliği ve genel müdürlük yapan Arslan, 2001 yılında, kuruluşunda aktif rol aldığı Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kurucularından biri olarak siyasete atıldı.

ERDOĞAN'NIN DANIŞMANLIĞINI YAPTI

Arslan, AK Parti'nin kuruluşundan sonra Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Genel Başkanlığı, Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı döneminde danışmanlık yaptı. Arslan, 25. ve 26. dönemlerde, Adalet ve Kalkınma Partisi listesinden Ankara Milletvekili seçildi.

Ali İhsan Arslan,Milletvekili,Ak Parti

Bu haber 405 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İNANILMAZ AMA BU VİDEODAKİ GÖRÜNTÜLER GERÇEKTEN YAŞANDI