Üniversite Hastanesi Muayene Hoca Farkı Ücreti, Katılım Payı


  • Anasayfa
  • Üniversite Hastanesi Muayene Hoca Farkı Ücreti, Katılım Payı

universite hastanesi hoca farki ucretiÜniversite hastanelerindeki profesör ve doçentlere muayenelerde kaldırılan hoca farkı ücreti tekrar geliyor. Hastalar profesör veya doçente muayene olmaları halinde fark ödeyecek.

Hoca farkı ücreti tam gün yasasıyla kaldırılmıştı. Her türlü tedavide doçentlerde üst sınır 60 TL, profesörlerde ise 100 TL olacak. Tedavi ve ilaç harcamalarının 35 milyar TL’ye ulaşması üzerine sağlık sektörünün geleceğine dair yeni kararlar alındı.

Geçen yıl kanunla yapılan yatan hastalardan katılım payı alınması uygulamasının da yeni yıldan itibaren uygulamaya geçirileceği belirtildi. Hastanede yatarak tedavi gören vatandaşlardan, yapılan harcamanın yüzde 1′i kadar katılım payı istenecek.

Hastayı koruma adına ağır ameliyatlarda çok fazla ödeme yapılmaması için asgari ücret tavanı koyuldu. 100 bin TL’lik bir ameliyat olan vatandaştan 1000 TL yerine net ücret olan 701 TL alınacak.

Borç yükü altındaki üniversite hastanelerine nefes aldırması planlanan düzenlemeden son sözü bakanlar kurulu söyleyecek. Düzenleme hayata geçirilirse, üniversite hastanelerindeki tedavilerde hastalar ek ücret verecek.

Gelen Aramalar: üniversite hastanelerinde muayene ücreti,üniversite hastanelerinde profesör muayenesi,maltepe üniversitesi hastanesi muayene ücretleri,amerikan hastanesinde prof muayene ücretleri,universşte hastanelerinde profesore muayene olunabiliyor mu,marmara üniversite hastanesi göz muayene ücreti,maltepe üniversitesi hastanesi fark ücreti alıyor mu,hoca muayene ücretleri,gazide ozel hoca ameliyat ucreti nedir,gazi üniversitesi muayene ücretleri
19 Eylül 2012 Saat : 11:21

Üniversite Hastanesi Muayene Hoca Farkı Ücreti, Katılım Payı Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
www.habersanal.com