Telefonla Hastane Randevusu Alma Ücreti, Fiyatı Ne Kadar?


  • Anasayfa
  • Telefonla Hastane Randevusu Alma Ücreti, Fiyatı Ne Kadar?

hastane randevu alma ucreti fiyati ne kadarSağlık Bakanlığı telefonla randevunun 4 TL olduğu iddiasını yalanladı. Resmi verilere göre telefondan randevu almak isteyenlerin tamamına yakını görüşmelerini 1 TL tutmadan tamamladı.

“Telefonla muayene randevusu almak 4 TL”

Vatandaşın dikkatini çeken bu iddia Sağlık Bakanlığı’nın tepkisini çekti. Sağlık Bakanlığı telefonla randevuda kendilerinin değil operatör şirketlerin para aldığını açıkladı. Bu ücret de operatörlere göre değişiyor.

Telefonla Muayene Randevusu Alma Ücreti Ne Kadar?

Randevu sistemi cepten arandığında fiyat artıyor ama iddia edilen 4 TL gibi sabit bir ücret alınmıyor. Dakikası 7-15 kuruş olmak üzere sabit hatlardan, gsm operatörlerinden bir tanesinde de faturasız hat kullanıcıları için dakikası 80 krş üzerinden fiyatlar belirlendi.

Bakanlık resmi verileri yayınladı. Buna göre merkezi randevu sistemi kurulduğundan beri 37 milyon hasta randevu aldı. Çoğu da görüşme ücreti 1 TL’ye varmadan randevu işlemini tamamladı.

Randevu almak için telefon operatörlerine 4 TL ve hatta daha fazla ödeyenler de var ama sayıları azınlıkta. Hastanın randevu sistemine ne kadar ödeyeceği yapacağı işlemlere bağlı. Doktor seçimi yapmayanların görüşmesi 1 dakikada bitiyor. Doktor ve hastane seçimi işin içine girince süre 8 dakikaya kadar uzuyor ve haliyle fatura da şişiyor.

Gelen Aramalar: hastane randevu ücreti,telefonla hastane randevu ücreti,hastane randevu sistemi ücretlimi,hastaneden randevu almak ücretlimi,hastane randevu alma ücreti,hastane randevu telefon ücreti,hastane randevu ücretlimi,telefondan hastane randevusu,onkoloji hastanesi hoca randevu creti,randevulu hasta paralimidir
10 Eylül 2012 Saat : 6:06

“Telefonla Hastane Randevusu Alma Ücreti, Fiyatı Ne Kadar?” için 1 Yorum

  1. soner üstündag diyor ki:

    ben ibolu askerlik subesine gittim bana dedilerki muayneyeciler gelince aryacaz dediler aramadılar

Telefonla Hastane Randevusu Alma Ücreti, Fiyatı Ne Kadar? Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
www.habersanal.com