Okul İdaresi ve Okul Kuralları Etkinliği


Öğretmenlerin Okulda Uyması Gereken Kurallar:

 1. Derslere zamanında ve hazırlıklı olarak girilmesi ve çıkılması. Derse hazırlıklı girdiğini gösteren her türlü belgeyi yanında bulundurması.
 2. Derslerden zaman zaman çeşitli sebeplerle öğrencilerin dışarı çıkarıldığı tarafımdan gözlemlenmiş olup; derslerden zorunlu haller dışında öğrenci çıkarılmaması.(Okul idaresi tarafından çağrılması durumunda izin kağıdı yazılı olarak sınıfa getirilecektir.)
 3. Sınıf ders defteri ve yoklama fişlerinde imza ve ders konularının yazılmasında eksiklikler tespit edilmiş olup bu konularda titiz davranılması.
 4. Belirli gün ve haftalar için yapılan törenlere tüm öğretmenlerin katılması.
 5. Rahatsızlığı nedeniyle doktora giden veya çeşitli sebeplerle okula gelemeyen öğretmen arkadaşların durumları ile ilgili okul yönetimini bilgilendirmesi.
 6. Bayrak törenleri sabah yapıldığında ilk saat dersi olan öğretmenlerin dersinin bulunduğu sınıfın başında törene katılması ve sınıfın düzen ve tertibatını sağlaması.
 7. Nöbetçi öğretmen arkadaşların nöbet mahallini çeşitli sebeplerle terk ettiği veya nöbet mahalline çıkmadığı görülmüş olup, teneffüs ve öğlen aralarında dahil olmak üzere her ne suretle olursa olsun nöbet yerinin terk edilmemesi.
 8. Nöbet defterlerinde nöbetçi öğretmen arkadaşlarının imzalarında eksiklikler olduğu görülmüş olup; sabah ve akşam nöbet defterlerinin imzalanması.
 9. Kitap okuma saatlerinin düzenli olarak uygulanmadığı görülmüş olup; kitap okuma saatlerinin düzenli bir şekilde uygulanması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi.

Öğrencilerin Okulda Uyması Gereken Kurallar:

 1. Hiçbir öğrenci okula yabancı arkadaş getirmeyecek.
 2. Bütün öğrenciler kendi güvenlikleri açısından okuldan verilen öğrenci kimlik kartlarını her zaman yanında bulundurmalı.
 3. Bayrak törenleri ve diğer törenlere mutlaka katılmalı.
 4. Her öğrenci okulun malını kendi öz malıymış gibi sahip çıkmalı ve temiz kullanmalı.
 5. Sabah ilk ve ara derslere geç kalan öğrenciler idareden izin almadan kesinlikle derse girmemeli ve ders öğretmenlerince kabul edilmemeli.
 6. Hiçbir öğrenci okul saatleri süresinde cep telefonunu açık bulundurmamalı.
 7. Okulda üniforma dışında bir şey giyilmemeli.
 8. Hiçbir öğrenci okula alkollü gelmemeli ve okulda sigara içmemeli.
 9. İdareden izinsiz hiçbir öğrenci sınıflarda açıklama yapmamalı ve kampanya başlatmamalı.
 10. Hiçbir öğrenci okula herhangi bir kesici, yaralayıcı, patlayıcı, yakıcı madde vb. aletler getirmemeli.
 11. Kız öğrenciler tırnak uzatmamalı, oje, saç boyası ve makyaj yapmamalı. Küpe, yüzük ve süs tokası takmamalı. Erkek öğrencilerde yüzük, küpe vb. takmamalı ve okula sakallı gelmemelidir.

 

Gelen Aramalar: okulda öğretmenlerin uyması gereken kurallar,öğretmenin uyması gereken kurallar,derste ögretmen ve ögrencinin uyacağı kuralar,okul idaresi,okul kurallarına uymayan hababam
8 Nisan 2012 Saat : 1:42

“Okul İdaresi ve Okul Kuralları Etkinliği” için 1 Yorum

 1. habib çakır diyor ki:

  öğretmenlerin çocukları dövmeye hakkı yok. ama hergün dayak yiyen öğrencileri görüyoruz öğretmenlerin öğrencileri aşağılamayada hakları yok 5 yada 10 dakika geçikmiş çocukları bu soğukta dışarda kapının önünde bekletip birde sınıfta yoktur notunu alıp 1 ders bahçede cezalandırmaya hakkı yoktur. O. Öğretmen atatürk ün öğretmeni değildir.ve öğretmen olamamıştır daha aciz bir kul olmuştur. kutsallığını kaybetmiştir.

Okul İdaresi ve Okul Kuralları Etkinliği Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
www.habersanal.com