Hangi Bölümlerden Mezun Olanlar İş Bulabiliyor 2012


Tercih döneminde olan üniversite öğrencileri bu yazımızı dikkatle okumalılar. Zira yazımızda, yapılan bir araştırma sonuçlarını yayınlayarak, en çok hangi meslekleri tercih etmenin, mezuniyet sonrası iş getirdiğini açıklıyoruz.

Onlarca üniversite ve sayısı pekte az olmayan bölüm varken doğru tercih yapmak çok önemli. Zira her bölüm, mezun olduktan sonra hemen işe girmenizi sağlayamıyor. Binlerce üniversite mezununun işsiz kaldığı günümüzde, gelecekte ihtiyaç duyulan meslekleri tercih etmek büyük önem taşıyor.

CHP’nin istatistik uzmanı Umut Oran gençlere yol gösterecek bir araştırma yaptı. Bu araştırma, üniversitelerin hangi bölümlerinden mezun olan öğrencilerin daha kolay iş bulduğunu, hangilerinin iş bulamadığını gösteriyor.

Hangi Bölümden Mezun Olanlar İş Buluyor?

Umut Oran’ın araştırmaları, mezun olduktan sonra en kolay iş bulan meslekler; güvenlik hizmetleri, sağlık ve hukuk.

Mezun olduktan sonra iş bulma sıkıntısı yaşayan bölümler ise; 19’la sanat, yüzde 16,5 ile bilgisayar, yüzde 15 ile işletme ve yüzde 14 ile gazetecilik bölümleri geliyor. Bu bölümlerin dışında tercih edildiğinde işsiz bırakan diğer bölümler ise şöyle; iş ve yönetim, ziraat, sosyal-kişisel hizmetler, fizik, ulaştırma-çevre, mimarlık ve inşaat.

Gelen Aramalar: en çok iş bulan üniversite bölümleri,en kolay i bulan blmler,2012 de hangi bolumde mezun olanlar daha cok issiz,en çok iş bulan bolumler,en kolay iş bulan bölümler,hangi bölüm mezunları atanıyor kolay,iş sıkıntısı olmayan bölümler,mezun olduğunda iş bulabilen bölüm
30 Temmuz 2012 Saat : 1:29

Hangi Bölümlerden Mezun Olanlar İş Bulabiliyor 2012 Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
www.habersanal.com