Elektrik Su Aboneliği için Deprem Sigortası Zorunlu, Fiyatlar Ne Kadar


deprem sigortasi18 Temmuz’dan itibaren yürürlüğe giren yasayla deprem sigortası yaptırmak zorunlu hale geliyor. Deprem sigortası yaptırmayanlar için ceza nedir? Deprem sigortası fiyatları ne kadar?

Yeni yasayla deprem sigortası yaptırmayanlar yeni su ve elektrik aboneliği alamayacaklar. Daha önce tapu ve konut kredilerinde deprem sigortası şart koşuluyordu. Yeni yürürlüğe giren yasayla zorunlu oldu.

Yasa eski abonelere zorunluluk getirmiyor ancak sigorta yaptırmayanlar devletin deprem konutu yardımı ve kredisinden yararlanamayacak. Kiracılar da ev sahiplerinden sigorta yaptırmasını isteyebilecek. Gerekirse parayı kiracı ödeyip parayı da aylık kiralarından da düşebilecek.

Sigorta için ödenecek fiyat bölgelerin deprem riskine göre değişiyor ve her yıl yenileniyor. 1. bölge deprem riski ile en az riskli bölge arasındaki fiyat değişimleri 35-155 TL arasında değişiyor. Örneğin İstanbul’da 100 metrekare bir evin yıllık deprem sigortası primi 155 TL. Ankara’da ise 45 TL.

Deprem sigortası tüm sigorta şirketleri ve banka şubelerinden yaptırılabiliyor.

Gelen Aramalar: deprem sigortası fiyatı,deprem sigortası kaç lira,deprem sigortası fiyatları,su aboneliği kaç para,su aboneliği ne kadar,elektrik aboneliği kaç para,istanbulda elektrik aboneliği kaç para,su aboneligi kaçpara,sıfır elekttrik abonesi kaç lira,kiracı için abonelik ücreti ne kadar ANKARA SU
20 Ağustos 2012 Saat : 8:01

Elektrik Su Aboneliği için Deprem Sigortası Zorunlu, Fiyatlar Ne Kadar Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
www.habersanal.com