Burs, Öğrenim, Katkı Kredisi Sorgulama Öğrenme


  • Anasayfa
  • Burs, Öğrenim, Katkı Kredisi Sorgulama Öğrenme

Burs, öğrenim kredisi sorgulama, öğrenme nasıl ve nereden yapılır.

İlk öncelikle sizlere burs, öğrenim ve katkı kredisi hakkında bilgi vermek istiyorum.

Burs nedir?

T.C. vatandaşı yüksek öğrenim gören başarılı ve ihtiyaç sahibi öğrencilere 5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi verilmesine ilişkin Kanun hükümlerine göre karşılıksız verilen paradır.

Öğrenim kredisi nedir?

Yüksek öğrenim gören T.C. uyruklu öğrencileri maddi yönden desteklemek, sosyal ve kültürel gelişmelerini kolaylaştırmak amacıyla devam ettikleri yüksek öğretim kurumlarının normal öğrenimi süresince verilen, zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır.

Katkı kredisi nedir?

Yüksek öğretim kurumlarında bir öğrenci için cari hizmet ödeneği karşılığı Bakanlar Kurulunca tespit edilen miktarın Devlet katkısı dışında kalan ve borçlanma karşılığı Kurumca öğrenci adına öğretim kurumu hesabına ödenen paradır.

Üniversite öğrencileri burs, öğrenim ve katkı kredilerini sorgulamak için, aşağıda belirtilen  bağlantıları tıklayarak öğrenebilirler.

BURS, ÖĞRENİM KREDİSİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

KATKI KREDİSİ SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Gelen Aramalar: öğrenim kredisi sorgulama,katkı kredisi sorgulama,bursluluk parası sorgulama,burs öğrenim sorgulama,burs ve öğrenim kredisi sorgulama,öğrenim sorgulama,öğrenim ve katkı kredisi sorgulama,burs öğrenim kredisi sorgulama,üniversite kredi sorgulama,renim kredisi sorgulama
6 Eylül 2012 Saat : 2:13
  KYK

Burs, Öğrenim, Katkı Kredisi Sorgulama Öğrenme Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
www.habersanal.com