Ayağın Su Toplaması Nasıl Tedavi Edilir


Ayakta su toplaması eğer bir tahrişe bağlı ise ve tahriş süresi kısa ise bir kaç gün içinde kendiliğinden geçecektir. Ama tahriş kronikleşmiş ise bu durum ağrı yapacağı için çok fazla bir sürece yayılmaz. Kendiliğinden iyileşmesi beklenir.

Eğer sizde meydana gelen su toplanması da bahsettiğimiz türden ise evde kendi başınıza şu işlemi yaparak su toplanmış ayağınızı tedavi edebilirsiniz; Suyun toplandığı kısımdaki su baloncuğu patlatılarak içindeki su boşaltıldıktan sonra nemlendirici bazı kremlerle tedavi edilir.

Ancak bu işlemlerden sonra da bir iyileşme gözlenmiyorsa bu sorunun altında başka sebepler aranmalı ve kısa süre içinde doktora başvurulmalıdır.

Ayakta su toplaması uygun olmayan bir ayakkabı ile veya ayakkabı içinde uzun süre kalındığında gerçekleşiyorsa kolay geçer.

Tedavisi ise şöyledir; İçindeki su boşaltıldıktan sonra, o bölgeye ufak bir antisepsi uygulanır. Ardından ise iyileşme başlar.

Eğer su toplaması farklı bir sebepten oluyorsa, örneğin; bir mantar hastalığına bağlı bir su oluşumu veya bakteriyel bir hastalığa bağlı bir su toplanması ise o zaman mutlaka hekimin müdahalesi ile tedavi sürdürülür. Bu tedavi de yaklaşık olarak 1 hafta ya da 10 gün sürer.

Gelen Aramalar: ayakta su toplaması nasıl geçer,AYAKTA SU TOPLAMASI,su toplaması nasıl geçer,ayak su toplaması nasıl geçer,su toplaması,ayağım su topladı,ayağım su topladı ne yapmalıyım,ayaktaki su toplaması nasıl geçer,ayakta su toplamasi tedavisi,ayak su toplaması tedavisi
26 Ocak 2012 Saat : 8:15

Ayağın Su Toplaması Nasıl Tedavi Edilir Yazısı için Yorum Yapabilirsiniz

 Son Yazılar FriendFeed
www.habersanal.com